Jeg nevnte sist uke at jeg hadde fått oppleve noe veldig stort og fantastisk i Trondheim, men som jeg ville komme tilbake til senere. Jeg ville selvfølgelig at de det gjaldt skulle få dele gleden først.
Jeg fikk nemlig den store æren og gleden av å få være til stede under en fødsel! Og ikke hvilken som helst fødsel.
For to uker siden reiste jeg til Trondheim for å besøke Marie, som er en av mine aller beste venner. Marie ble satt i gang samme dag som jeg kom, rundt en måned før termin, og jeg fikk være til stede og se den nydelige gutten, William, komme til verden!
Det var en tøff fødsel med komplikasjoner, og det var selvfølgelig også tøft å være til stede og se at noen man er glad i har det så vondt. Man føler seg så hjelpesløs, og ikke vil man være i veien heller. Jeg er takknemlig og stolt over at jeg fikk være en støtte, for at jeg fikk massere føtter, holde vannglass, og tørke panne med kald klut, for at jeg fikk være med og dele en så stor opplevelse!
Da William kom til verden og endelig skrek for første gang, da gråt jeg også. Selvfølgelig gjorde jeg det :) Det var en så sterk opplevelse å se et nytt liv komme til verden. Og det var så utrolig, nesten ubegripelig, å se et perfekt, lite mini-menneske og tenke på at han for et lite øyeblikk siden befant seg inni magen til en av mine beste venner.
Jeg er så stolt av deg, Marie, at jeg vil sprekke! ♥ William er heldig som får en så flott mamma og pappa. Jeg er så ydmyk og takknemlig for at jeg fikk lov å dele denne store opplevelsen med dere. Gratulerer så mye med den nydelige gutten!
Stolt “tante” Lise som får holde William for første gang. Her er han under en time gammel :)

Fotograf Drea
har tatt dette nydelige nyfødtbildet av William, 11 dager gammel:
















Så gøy! :-D Jeg har også sinnsykt lyst til å være til stede når et barn kommer til verden, det må være en helt fantastisk opplevelse :-)
Du er så heldig som fikk oppleve akkurat det der <3 Marie har vært utrolig flink! Fikk tårer i øynene bare av å lese innlegget! For en opplevelse!
Det må være fantastisk å få være tilstede under en fødsel. En får se fødselen fra et litt annet perspektiv enn den som ligger der i smerter og føder. Jeg håper du ikke er helt avskrekket fra tanken på å en dag kanskje føde selv. :) Fantastisk flott liten gutt var det ihvertfall. :)
Heldige deg! For en fantastisk opplevelse det må ha vært! Så spesielt… :) Fint at du var der for venninna du når hun strevde sånn<3
Helt herlig.. Får tårer i øynene :)
<3 herlig!!
Så fantastisk å få være med på en fødsel. Det er en liten drøm jeg har det faktisk, å få delta på det å se et lite liv komme til verden.
Det må ha vært godt for venninnen din å ha den som venninne til stede når hun selv var i smerte og i fødsel, og massering av føtter, vannglass og den slags er en god måte å hjelpe til på, for smerten til den fødende kan man jo ikke fri de fra!
Gratulerer med vel overstått fødsel Lise, du var tøff som var med på dette :)
Så fint at “tante” Lise fikk være med på en så stor begivenhet. Opplevelsen blir på en måte bare større og større etterhvert som en blir bedre kjent med den lille.
Det er jo ikke annet en et under <3
Glad på dine veine for at du fikk være der, det fortjener du .
Så heldig du var! Jeg var med på to fødsler i praksis, og det er virkelig en opplevelse annerledes enn alt annet! Man er virkelig med på et lite mirakel. Og det må jo ha vært fantastisk når det var en av dine beste venninner! Skjønner godt du var en stolt tante når du holdt det lille mirakelet i armene dine!
Nydelig bilde =)
Så magisk, så vakkert, så..hvor finner man ord til noe slikt?
Så fantastisk det må ha vært! Og jeg som syntes det var magisk å være tilstede under lammingen på Bogstad Gård, men det å se et MENNESKE komme til verden må være helt utrolig!
:)
Så fantastisk<3 Det er en opplevelse for livet!
Så herlige bilder:). Det er litt av en opplevelse å føde selv, sikkert kjempespennende å være den som er med. Mange sterke følelser i sving
Det må ha vært en helt unik opplevelse.. Det er jo et mirakel hver gang det kommer et lite menneske til verden.. Jeg skulle egentlig være tilstedet ved min søsters siste fødsel, men desverre kom det noe i veien. Det endte også med keisersnitt til slutt, så jeg tror det hadde blitt en vond opplevelse midt i lykken man også føler. Jeg tror aldri selv jeg vil klare å være gravid/føde, men vi har snakket om at hun jeg er glad kanskje vil det, når det blir oss en dag. Og jeg tror det vil være et nesten like stort under, å få følge det fra “utsiden” på den måten. For det er et under alt det der, at det er mulig at et lite menneske blir til på den måten og kommer ut så perfekt som de ofte gjør. Skjønner godt det var stort og at det var rørende. Man kommer nesten ikke bort fra følelser i en slik situasjon. Gratulerer til deg “tante Lise og til de stolte foreldrene til en så nydelig liten en <3
Ja, det er et en fantastisk mirakel, et under, helt klart, selvom det er slik menneskeheten fungerer :) Det var veldig spesielt når det i tillegg var en av mine beste venner. Veldig takknemlig :) Tusen takk for fin kommentar!
For en opplevelse det må ha vært. Jeg ble faktisk rørt og måtte felle en tåre eller to, bare av å lese.
Gratulerer som “tante” og som “med-hjelper-jordmor” ;)
Så herlig bilde av lillegutten i den kurven. Fint.
Fantastisk :D
<3
Håper jeg også får oppleve å være med på en fødsel en gang. Gratulere som “tante” LIse <3
Hei. Jeg er ikke super-blogg-frelst og kommenterer alle blogger jeg kan kommer over. Jeg bruker ikke å sjekke gjennom en masse blogger, har kun noen få jeg leser og bryr meg ikke om å finne flere. Men i dag kom jeg tilfeldigvis innom bloggen din. Jeg leste gjennom noen få av innleggene dine, og det gjorde noe inni meg! Jeg liker ærligheten din og etter bare få minutter kunne jeg se at du er ei NYDELIG jente både utenpå og inni! Du er god til å skrive og og virkelig bare helt HERLIG. Det er egentlig ikke slik jeg sitter og skriver til vilt fremmede folk, men bloggen din er virkelig noe for seg selv som gir inntrykk!
Gratulerer som tante :-)
Hei Christina! Tusen takk! Så utrolig hyggelig av deg å legge igjen noen ord, og så fine. Det setter jeg pris på!
Så fantastisk! Kan tenke meg at det var en utrolig stor opplevelse. Nydelige bilder, og for en herlig liten klump:)
Heilt magisk!! Du e heldig som fikk ver me, og Marie e heldig som fikk ha deg med!!
Vi er så glade, både jeg og mannen, for at du var med! Du er så nydelig og hjertegod! Må felle noen tårer når jeg tenker på det. Så sterkt og vakkert. William har fått verdens beste tante, Lise! :) Vi elsker deg!! <3 Gleder meg til besøke deg :)
Gratulerer Lise! Det er det ikke alle som får vært med på :)
Så herlig :) Skjønner godt det var en spennende opplevelse. <3
herlig da:) sikkert en fanstastisk opplevelse!
Han er nydelig! :D
det hørtes gøy ut =) søt liten jente det var også <3 var nesten så jeg fikk lust på barn selv… =P men jeg er nok litt for littta enda….
Hvordan klarte du å unngå navnet William som er nevnt hele 5 ganger i teksten? Det er en gutt, ikke en jente, hehe ;) Ja, det var veldig gøy :)
stor opplevelse og være med på =)
nydelig liten gutt. OG William er god liten gutt
ÅÅÅ, jeg så denne overskriften på Bloglovin da du la den ut, og mistenkte hva det dreide seg om – har “spart” den til jeg hadde tid å sette meg ned med kaffe og lese det, og endelig fikk jeg tid! For en UTROLIG fin opplevelse, og for en tillitserklæring fra henne til deg! Dere må ha et helt spesielt vennskap <3 ! Og det blir sikkert ikke mindre sterkt etter dette! GRATULERER til deg, William og til den stolte mor med familie! Arh, nå kjenner jeg behovet for å øse ut alle mine mamma – følelser og supperier og klisjeér, haha, men jeg skal la det være! :) Men det å føde… ah… det er fantastisk. Det er rett og slett det nærmeste man kommer meningen med livet. Sånn. Punktum, før det blir verre, haha. :D
Nydeligt bilde !! <3
Så heldig du er som fikk være vitne til noe så fantstisk! jeg håper jeg også får det engang. kanskje i september når jeg blir tante:)
Sv; Tusen takk for kommentarar :D
På smokebildene brukte eg rø å blå konditorfarge å drypte någe dråbar oppi ett glass me vann :D
Tuusen takk eg e suuuperfornøyde me 3eren min :D *Aldri marr historie ever again :D*
Nå begynte nesten jeg å grine! Og jeg kjenner verken deg eller William, eller foreldrene hans. Må ha vært stort å få oppleve noe sånnt!