
Klokka to i natt fant jeg ut at jeg skulle farge håret. Rosa og lilla, lenge siden sist! Begynte å bli lei av å ha det blondt. Snodig med det, hvordan jeg straks føler meg mer “hjemme” i meg selv når jeg får være litt “fargerik”, på tross av noen som alltid skal blande seg. “Du var jo så fin med det blonde håret”. “Du var jo så fin med ditt eget hår”. “Karneval”. “Jeg syns ikke den okseringen er så fin”. “Du skal vel ikke ha større hull i ørene nå, det blir stygt”.
Hvem er det som skal trives med hvordan jeg ser ut? Du eller jeg? Jeg kommer ikke til å forandre meg eller se ut sånn eller sånn bare fordi noen forteller meg hva de syns er fint. Kom over et sitat jeg syns beskrev det så fint: What some people think makes us strange or weird, we think is what makes us beautiful. Folk vil alltid ha forskjellige meninger, det viktigste er å trives med seg selv.
Høyre bilde, nye, fine ørevekter fra Diablo Organics, kjøpt på bodyartforms.com. Anatomiske hjerter ♥





















jeg trives med deg når du trives med deg selv.
<3
<3
Syntes det ble DRIT kul! Du er så vakker, Lise! Og det er du uansett hva du gjør med håret, øra, piercinger, tatoveringer – well, the list goes on!! Stå på :D
Du kler det du vil kle kjære Lisemor! :D Men litt farge i hverdagen er aldri feil. Har selv lyst på blå eller rosa dipdye i tuppene mine, men det er litt vanskelig siden jeg har mørkt hår. Vil liksom ikke bleike kun tuppene x)
De ørevektene ser tunge ut! o.O
Gleder meg til om noen år, for da er jeg “stor” nok til å bestemme selv. Må gå i ALT moren min (og resten av familien) synes er pent, fordi det jeg liker, liker ikke hun. Er ikke meg selv, og har ennå ikke funnet ut helt hvem jeg er fordi jeg uansett ikke får lov til å vise det. Er ganske ensomt, men skal nok kunne uttrykke meg uten at noen kan si i mot når jeg blir “stor”. Akkurat som deg, vil jeg trives med meg selv uten at andre skal blande seg.
Synes det er flott at du tør å være deg selv! Stå på!
Du er nydelig, Lise! ♥
En skal trives med seg selv, så får andre mene hva de vil! <3
Merkelig hvordan folk tar slikt som en innbydelse til å pepre de som skiller seg ut med sine personelige meninger/kritikk… Da jeg hadde oksering fikk jeg jo høre det hele tiden. “Du hadde vært så søt uten den ringen i nesa” kunne fremmede si til meg på bussen, liksom. Jeg hadde lyst til å svare “Og du ville vært sååå mye kjekkere uten den NESA……….” :D
Eg konne ikkje sagt d bedre sjøl!!
E såå leie av folk ska fortella mg koss eg ska se ud!! Som om eg komme te å forandra udseeande for någen!!
Du e nyyydelige Lise, me alle piercingane, hårfargane å tattoveringane♥ De så ikkje ser d e deiras problem ingen andres :P
Finfinfin <3
Vær deg selv og gjør det du trives med.
Det krever mot å “skille” seg ut i massen , en skal gjør det en føler for og som en trives med. Sånn er det .
Tenker at alle som setter pris på deg , gjør det for den du er ikke for hvilke farge du har på håret e.l.
Jeg beundrer deg og ditt mot.
Jeg får en del sånne kommentarer selv, men jeg lukker vel ørene litt. Jeg liker vel mer at folk skiller seg ut og tørr og være seg selv. Men i bunn og grunn er det det innvendige som teller <3
Girl Power!
Det er så utrolig utmattende og slitsomt når alle skal ha en mening om utseendet.. At alle liksom har rett til å si at du er stygg, rar osv… Puuh! Noen ganger har jeg ikke lyst til å gå ut fordi jeg tror ikke jeg klarer alle de negative kommentarene, men må jo bare prøve å stenge det ute:O Du er superfin og jeg synes du er fin uansett om du har rosa eller blondt hår :D Digger vektene også, har siklet på de en stund selv;)
Herregud, du e så flotte! :))
Det er så utrolig sant! Uansett hva man gjør, så er det alltid noen som har meninger eller tanker om det. Det er jo egentlig alt- klær, frisyre, tatoveringer, osv! Men som du sier, det viktigste er jo at man selv er fornøyd. Det er jo faktisk du som skal leve med deg selv å se deg i speilet hver dag, da er det jo hva du tenker og føler som teller!
Jeg synes du er nydelig med rosa hår jeg <3
Word!
Fantastisk innlegg, og fine bilder av fine deg <3 <3 <3
Jeg skjønner ikke hvorfor folk alltid må si det de mener, spesielt når det er negativt :P
Du er superfin akkurat som du er, uansett hvordan du ser ut.
<3<3<3
Amen <3
Flott innlegg..
SV: Ja blir hekta selv.. Wordfeud er det lenge siden jeg har spilt. Ble litt lei, men det er utrolig morsomt det også :D
Helt enig med de som sier du var så fin med det blonde håret, men velger også å legge til at du er akkurat like fin med fargerikt hår, om ikke finere :-)!
Du er nydelig uansett du Lise <3
Bra du klarer å stå opp for egne meninger! Det er du som skal være komfertabel med hvordan du ser ut, ikke noen andre! :) Jeg syns du ble kjempefin!! :) Tenker på deg..♥
Jeg liker mennesker som er seg selv og som ikke bryr seg om hva andre tenker. Ti tomler opp for deg Lise! Liker stilen din utrolig godt.
Det sitatet var fint! Er så enig med deg, det er jo du selv om skal trives, om andre ikke liker det du har på deg så er det de sitt problem!
Love love love it!!!!!! :D
Du er fantastisk vakker, og det vil du være uansett hva du gjør ♥
Vakker ♥
Det er en uting å gi ut slike negative kommentarer hver gang noen gjør noe med utseendet sitt. Jeg har fått høre min del ting og blir like sint hver gang.
Det er sant som du sier, hvem er det som skal trives med utseendet mitt egentlig?
Det er så klart jeg og kun jeg. Når jeg farger håret, setter piercinger eller har på meg spesielle klær, så føler jeg meg vel og fin og det burde være en bra ting.
Folk må lære seg å passe sine egne saker (og sitt eget utseende)!